vBulletin Türkiye Destek Forum help

Collapse

Burada panonun nasıl çalıştığına ilişkin soruların yanıtlarını bulabilirsiniz. Yolunuzu bulmak için aşağıdaki bağlantıları veya arama kutusunu kullanın.

Forumlar, Konular ve Gönderiler

Topluluk ilan panosu nedir?

Topluluk ilan panosu çevrimiçi bir tartışma sitesidir. Bazen 'pano' veya 'forum' olarak da adlandırılır. Forumlar, konular ve bireysel gönderilerden oluşan çeşitli kategoriler içerebilir. Bir topluluk bülten panosundaki içerik genellikle sitenin kullanıcıları veya üyeleri tarafından oluşturulur. Destek için, fikir paylaşmak için ve çeşitli farklı konular için kullanılırlar.

Tüm bunlar nasıl yapılandırılmıştır?

Bülten panosu bir bütün olarak çeşitli kategoriler (geniş konu alanları) içerir, bunlar da forumlar (daha spesifik konu alanları) içerir, bunlar da bireysel gönderilerden (bir kullanıcının bir şeyler yazdığı) oluşan konuları (konuşmalar veya tartışmalar) içerir.

Yolumu nasıl bulabilirim?

Bir forumun adına tıkladığınızda, içerdiği konuların listesine yönlendirilirsiniz. Bir konu, üyeler veya misafirler arasındaki bir sohbettir. Her konu tek bir gönderi olarak başlar ve farklı kullanıcılar tarafından yanıtlar ve yorumlar eklendikçe büyür.

Yeni bir konu başlatmak için + Yeni Konu Aç düğmesine tıklamanız yeterlidir (bunu yapmak için doğru izinlere ihtiyacınız olabilir).

Konular birçok farklı şekilde sıralanabilir. Varsayılan olarak en son etkinliğe sahip konu en üstte yer alır. Ancak bu sıralamayı kolayca değiştirebilirsiniz, örneğin en çok gönderiye sahip konunun en üstte olması gibi. Bunun için konu listesinin sağ üst köşesindeki Filtre menüsüne tıklamanız yeterlidir. Filtre menüsü size mevcut sayfayı sıralamak için ihtiyacınız olan seçenekleri sağlayacaktır

Çok sayfalı görünümler

Görüntülenecek konu sayısı tek bir sayfaya sığmayacak kadar fazla olduğunda, sayfa numaralarını içeren 'Sayfa' kutusunu görebilirsiniz. Bu, konu listesinin iki veya daha fazla sayfaya bölündüğünü gösterir. Konu listelerini birçok sayfaya bölmek için kullanılan bu yöntem topluluk genelinde kullanılmaktadır.

Yapışkan konular nedir?

'Yapışkan' konular, moderatörler veya yöneticiler tarafından önemli olduğu belirlenen konulardır. Konu listesinin en üstünde listelenirler ve son zamanlarda herhangi bir gönderi yapılmamış olsalar bile listenin en üstünde 'yapışmış' olarak kalırlar. Amaçları, önemli bilgileri her zaman görünür ve erişilebilir tutmaktır.

Bir konuyu nasıl okuyabilirim?

Bir konuyu okumak için başlığına tıklayın. Bir konudaki her gönderi bir üye veya misafir tarafından oluşturulur. Mesajın solunda konuyu oluşturan üye hakkında bazı kısa bilgiler göreceksiniz.

Mevcut bir konuya yanıt göndermek için Yanıt Gönder düğmesine tıklayın. Bu düğme görünmezse, üye olarak oturum açmadığınız veya yanıtlama izniniz olmadığı veya konunun yeni yanıtlara kapatıldığı anlamına gelebilir.

Ayrıca sayfanın altında bir Yanıt kutusu da bulunacaktır. Burası da hızlı bir şekilde yanıt girebileceğiniz yerdir. Herhangi bir yanıtta Alıntı bağlantısına tıklarsanız, o gönderinin içeriği sizin için otomatik olarak Yanıt kutusuna eklenecektir. Birden fazla gönderiyi alıntılamak, bu gönderileri tek bir yanıtta birden fazla alıntılamanızı sağlar.

Üyeler hakkında nasıl daha fazla bilgi edinebilirim?

Belirli bir üye hakkındaki bilgileri görüntülemek için kullanıcı adına tıklayın. Bu sizi üyenin herkese açık profil sayfasına götürecektir.

Gezinti Çubuğu nedir?

Her sayfanın üst kısmındaki gezinme çubuğunda dolaşmanıza yardımcı olacak bağlantılar bulunur. Sol üstteki bir 'ekmek kırıntısı' alanı şu anda nerede olduğunuzu gösterir. Sağdaki bir form hızlı bir şekilde giriş yapmanızı sağlar. Bu, sitenin bir bölümünden diğerine hızlı bir şekilde geçmenizi sağlar.

Forumun görünümünü değiştirebilir miyim?

Sayfanın sol alt kısmındaki stil değiştiriciyi kullanarak forumun stilini değiştirebilirsiniz. Bu, topluluğun renk düzenini ve görünümünü değiştiren farklı stiller seçmenize olanak tanır. Bu seçenek görünmezse pano yeniden şekillendirilemez.

Sonuçlandırılıyor...